Przypominamy, że równolegle możecie zaglądać na blog projektu "Anioły poznają smak Europy". Opisane są tam wszystkie spotkanie, które odbyły się do tej pory!
Zapraszamy: http://angelscookeu.blogspot.com/
niedziela, 28 kwietnia 2013
czwartek, 25 kwietnia 2013
Zapraszamy na Piknik Fair Trade
Piknik Fair Trade
ŚNIADANIE NA TRAWIE
ŚNIADANIE NA TRAWIE
11.05.2013
w godzinach 10.00 – 13.00
ROSARIUM W PARKU ŚLĄSKIM
zapraszamy mieszkańców na piknik
z degustacją kawy i
herbaty Fair Trade
-
strefa edukacyjna FAIR TRADE -
materiały informacyjne, krzyżówki oraz quiz
z nagrodami, kolorowanki dla najmłodszych, kącik bajkowy, a także malowanie twarzy
(znaczek FAIR TRADE - dla chętnych),
z nagrodami, kolorowanki dla najmłodszych, kącik bajkowy, a także malowanie twarzy
(znaczek FAIR TRADE - dla chętnych),
-
strefa zdrowej aktywności - gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez
wolontariuszy dla młodszych i starszych (gry sprawnościowe, strefa badmintona,
lina - skoki, spacery nordic walking z instruktorem) bezpłatne pokazy pierwszej
pomocy prowadzone przez Pluton Ratownictwa Wodnego i Poszukiwawczego,
-
strefa wymiany rzeczy niepotrzebnych lub błędnie zakupionych - jeśli
masz takie rzeczy - przynieś! Wymieniamy 1 za 1: odzież, zabawki, książki,
bibeloty. Pozostawione rzeczy przekażemy potrzebującym,
-
stoisko z produktami Fair Trade,
-
prosimy o przyniesienie własnych koców piknikowych oraz ekologicznych i
zdrowych przekąsek,
-
w razie niepogody zapraszamy w kaloszach i pod parasolkami ;)
Młodzież zaangażowana w
organizację bierze udział w projekcie
Falochron dla Śląska,
Falochron dla Śląska,
Organizatorem jest
Zespół Szkół Handlowych
Klub Młodzieżowy
supPORT,
Doradca metodyczny ds.
bibliotek szkolnych
oraz Park Śląski
Impreza pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego
Handlu
sobota, 2 marca 2013
Klub organizacją przyjazną wolontariuszom :)
piątek, 8 lutego 2013
Wspieramy Dom Aniołów Stróżów
"Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci"
Zapraszamy Was do wsparcia działalności Domu Aniołów Stróżów i przekazania swojego 1% podatku na rzecz dzieci.
niedziela, 20 stycznia 2013
Gokarty.
16.01.2013 grupa młodzieży w ramach działaości Klubu Młodzieżowego supPORT mogła odwiedzić Tor Gokartowy ADRENALINA w Sosnowcu. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Piętce za sponsoring biletów wstępu dla naszych wolontariuszy obsługujących Grę Miejską Fair Train 2012.
poniedziałek, 10 grudnia 2012
Dzień Promocji EVS
10.12.2012 gościliśmy w ramach Dnia Promocji EVS wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji współpracujących z wolontariuszami.
O godzinie 10:00 odbyło się szkolenie informacyjne o Programie "Młodzież w działaniu", a od godz. 11:00 młodzież z klas IV technikum i II zawodowej uczestniczyła w spotkaniu i warsztatach z wolontariuszami z Armenii - Alek Kostanyan, Ukrainy - Tetiana Grytsaieva i Zoriana Vilenskaya, Francji - Azzedine Quiacha i Niemiec - Perry Lukaszczyk. Opowiadali o swoich krajach, zwyczajach, o swoim pobycie w Polsce i o tym jak zostać wolontariuszem. Były także warsztaty "Czy chciałbym zostać wolontariuszem?"
poniedziałek, 3 grudnia 2012
Młodzieżowa Akademia Lokalnych Liderów MALL
Kamil Indyka zakwalifikował się do udziału w MALL - Młodzieżowej Akademii Lokalnych Liderów!
MALL to cykl trzech kilkudniowych warsztatów, który został opracowany z myślą o młodych ludziach aktywnie działających w swoich miejscowościach, dzielnicach i osiedlach. Ma za zadanie rozwijać umiejętności liderskie, wskazywać, na czym polega sztuka bycia dobrym liderem oraz uczyć, jak skutecznie działać w grupie i w swoim otoczeniu. Celem Akademii jest wspieranie aktywnych młodych osób poprzez przekazywanie im wiedzy oraz umiejętności, mających ułatwić prowadzenie działań oraz projektów w ich środowiskach.
Do udziału w cyklu warsztatów zapraszane są osoby z całej Polski, w wieku od 16 – 24 lat, które na co dzień angażują się w życie swojego środowiska oraz mają na koncie realizację pierwszych inicjatyw i przedsięwzięć lokalnych. Akademia przeznaczona jest dla tych, którzy widzą wokół siebie potrzebę zmian i chcą podjąć działania, by je wcielać w życie.
GRATULUJEMY !!!
MALL to cykl trzech kilkudniowych warsztatów, który został opracowany z myślą o młodych ludziach aktywnie działających w swoich miejscowościach, dzielnicach i osiedlach. Ma za zadanie rozwijać umiejętności liderskie, wskazywać, na czym polega sztuka bycia dobrym liderem oraz uczyć, jak skutecznie działać w grupie i w swoim otoczeniu. Celem Akademii jest wspieranie aktywnych młodych osób poprzez przekazywanie im wiedzy oraz umiejętności, mających ułatwić prowadzenie działań oraz projektów w ich środowiskach.
Do udziału w cyklu warsztatów zapraszane są osoby z całej Polski, w wieku od 16 – 24 lat, które na co dzień angażują się w życie swojego środowiska oraz mają na koncie realizację pierwszych inicjatyw i przedsięwzięć lokalnych. Akademia przeznaczona jest dla tych, którzy widzą wokół siebie potrzebę zmian i chcą podjąć działania, by je wcielać w życie.
ABC, czyli ścieżka rozwijania umiejętności w ramach MALL
A. Cykl warsztatów
Akademia składa się z 3 czterodniowych szkoleń, odbywających się co 3 miesiące, poświęconych następującym zagadnieniom:
Spotkanie 1 – „Ja jako lider”
Pierwszy warsztat dotyczy poznawaniu swojego potencjału i roli pełnionej w grupie. Służy przyjrzeniu się i refleksji nad takimi zagadnieniami jak:
- jakie są moje mocne strony,
- jak odbiera mnie grupa,
- co jeszcze powinienem zrobić, aby poczuć się pewniej w roli lidera,
- na czym polega skuteczna komunikacja.
Spotkanie 2 - „Ja w środowisku”
Podczas drugiego spotkania uczestnicy zajmą się następującymi zagadnieniami:
- jak działać na „swoim podwórku”,
- jak motywować siebie i innych do działania,
- jak radzić sobie z konfliktami w grupie,
- jak badać lokalne potrzeby,
- z kim warto nawiązać współpracę, żeby działać skuteczniej i na szerszą skalę.
Spotkanie 3 - „Ja w działaniu”
Dzięki temu warsztatowi uczestnicy poznają konkretne narzędzia i metody, które ułatwią im pracę w swoim środowisku. Dowiedzą się między innymi:
- na czym polega praca metodą projektu,
- co oferuje Program „Młodzież w działaniu” oraz inne programy wspierające młodych ludzi,
- jak korzystać z informacji publicznej,
- jaka jest rola i zasady działania organizacji pozarządowych.
Zajęcia podczas szkolenia prowadzone są w sposób dynamiczny, z wykorzystaniem interaktywnych metod pracy charakterystycznych dla edukacji pozaformalnej.
Wiele warsztatowych sesji prowadzonych jest równolegle; ćwiczenia odbywają się w dwóch 12-osobowych grupach, często dzielonych na jeszcze mniejsze zespoły po to, by zaangażować w zajęcia każdego uczestnika. Sesje rozpoczynają się ćwiczeniami, które utrwalają zdobywane umiejętności oraz ukazują praktyczny i realny wymiar dostarczanej MALL-owiczom wiedzy. Nawet zwykłą grę w mafię można wykorzystać jako wstęp do zajęć dotyczących komunikacji w grupie.
Podczas szkoleń szczególną wagę przykłada się do tego, by ułatwić uczestnikom praktyczne wykorzystywanie przekazywanej im wiedzy, każdy lider funkcjonuje bowiem w konkretnej grupie, specyficznym środowisku i warunkach i ma do dyspozycji inne możliwości działania. Ważnym elementem jest także przygotowanie uczestników Akademii do tego, by dzielili się ze swoimi rówieśnikami zdobytą wiedzą i umiejętnościami oraz zachęcali i inspirowali ich do społecznej aktywności. W ten sposób rozwija i kształtuje się nie tylko sam MALLowicz, ale także jego otoczenie oraz, pośrednio, społeczność lokalna, w której żyje i działa.
B. Zadania
Udział w szkoleniu to również realizowanie zadań pomiędzy kolejnymi spotkaniami
i praktyczne wypróbowanie zdobytych umiejętności w swoim środowisku i we współpracy z osobami ze swoich grup i organizacji. W razie pojawienia się wątpliwości bądź trudności w realizacji zadań każdy uczestnik Akademii ma możliwość skonsultowania problemowych kwestii z koordynatorem szkolenia w czasie między kolejnymi zjazdami.
i praktyczne wypróbowanie zdobytych umiejętności w swoim środowisku i we współpracy z osobami ze swoich grup i organizacji. W razie pojawienia się wątpliwości bądź trudności w realizacji zadań każdy uczestnik Akademii ma możliwość skonsultowania problemowych kwestii z koordynatorem szkolenia w czasie między kolejnymi zjazdami.
C. Sieć współpracy
Udział w szkoleniu jest doskonałą okazją, by poznać podobnych do siebie, aktywnych ludzi z całej Polski, wymienić się doświadczeniami i znaleźć partnerów do wspólnych działań i inicjatyw.
Subskrybuj:
Posty (Atom)

















