czwartek, 19 września 2013

Śląski Park Linowy

19 września 2013 na zaproszenie Parku Śląskiego mieliśmy okazję spróbować swoich sił w Śląskim Parku Linowym . Uczestnicy projektu "Anioły poznają smak Europy" przełamali swoje bariery strachu i pokonali trasy na różnych wysokościach.

Bardzo dziękujemy za instruktaż, opiekę i cierpliwość instruktorom - na pewno jeszcze wrócimy do Parku Linowego na wiosnę.


















piątek, 13 września 2013

Mural w ramach akcji społecznej "Pokolorujmy bury Burowiec"

Uwaga Uwaga Uwaga

Od czerwca 2013 powstawał na naszym podwórku bajkowy, kolorowy świat.
Najpierw mozolnie przygotowywał mur nasz pan konserwator nakładając na niego specjalną warstwę gruntu, a następnie do akcji wkroczyły dziewczyny, które miały swój tajny plan:



10 października 2013 o godz. 15:00 nastąpi uroczyste przekazanie muralu wykonanego przez artystki plastyczki z bytomskiej GALERII W DOMU: Katarzyna LamikOla Kwiecińska i Zuzanna Ry 



Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

niedziela, 8 września 2013

Bruksela - wizyta w Parlamencie Europejskim

W dniach 2-7 września 2013 grupa klubowiczów w składzie: Aneta Gawęda, Agata Fręsko, Wiktoria Korgól, Karolina Dudek, Marta Piekorz, Monika Winiarska, Marek Kotecki i Kamil Indyka pod opieką Dobrosławy Egner i Iwony Muller wraz z grupą młodzieży z Domu Aniołów Stróżów w Katowicach wzięła udział w wycieczce do Brukseli.

Wycieczka była nagrodą za udział i zaangażowanie w realizację projektu "Anioły poznają smak Europy" realizowany przez cały rok szkolny 2012/13 w ramach programu Młodzież w działaniu.

Na wycieczkę połączoną z wizytą w Parlamencie Europejskim zaprosił nas Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht.


Więcej zdjęć znajdziecie w albumach na naszym FB: https://www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Handlowych-im-Boles%C5%82awa-Prusa/118815524845061?fref=ts

poniedziałek, 2 września 2013

Projekt "ZMIENIAJ NAWYKI NA LEPSZE - KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE UBRANIA I ELEKTRONIKĘ"



W czerwcu 2013 przystąpiliśmy do nowego międzynarodowego projektu z zakresu edukacji globalnej.
W projekcie uczestniczą szkoły z: Polski, Słowenii, Szkocji oraz Bułgarii.

http://www.ekonsument.pl/a66695_zmieniaj_nawyki_na_lepsze_kupuj_odpowiedzialnie_ubrania_i_elektronike_%E2%80%93_zaproszenie_do_projektu.html

Koordynatorem projektu jest Polska Zielona Sieć. Pod koniec sierpnia odbyły się pierwsze warsztaty, o których więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://zielonasiec.pl/2013/07/17/zmieniaj-nawyki-na-lepsze-z-pzs/





sobota, 31 sierpnia 2013

Byliśmy tutaj - jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego - Załęże Street Art

W dniu 31.08.2013 wzięliśmy udział w Street Art Festiwalu Załęże 2013 ze stoiskiem projektu "Anioły poznają smak Europy".
Dziękujemy Anecie Gawędzie, Marcie Piekorz, Karolinie Dudek i Agacie Fręsko oraz wolontariuszom EVS: Patricia, Mariana i Florin za pomoc w organizacji i obsłudze stoiska.


Były zabawy, nagrody i poczęstunek. Sami zobaczcie:







































piątek, 30 sierpnia 2013

Nowy rok szkolny 2013/14 i nowi wolontariusze

Witamy w nowym roku szkolnym 2013/14 nowych wolontariuszy EVS.
W I semestrze będą nam pomagać: Patricia Peixoto i Mariana Monteiro z Portugalii oraz Bojidar Trifonov z Bułgarii i Ciobanu Florin z Rumunii.

A oto oni podczas jednej z pierwszych wycieczek po Katowicach: