14 maja 2014 wzięliśmy udział w grze miejskiej #miastoEuropa. Wystawiliśmy jedną drużynę w składzie: Justyna Marciniak, Agata Lesiuk, Emilia Warych oraz Teresa Vareta - nasza wolontariuszka EVS z Portugalii.Nasi wolontariusze pomagali w obsłudze punktów kontrolnych: Ania Apriasz i Karolina Wachowicz w Inkubatorze Przedsiębiorczości na ul. Młyńskiej, Kail Indyka i Kasia Ludziarczyk w Kinie Światowid, Sonia Jaworska w Centrum Wolontariatu, a Klaudia i Nicola Samson w Stowarzyszeniu Bona Fides.
Gra odbyła się 10 lat od dołączenia Polski do Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się, co działo się w 2004 roku, 2005, 2006, 2010 i kolejnych latach… Przypominaliśmy także o wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja.
Każda osoba i każda drużyna uczestnicząca w Grze miała za zadanie odwiedzić 10 punktów kontrolnych i wykonać 10 zadań. Wszystko to w jak najkrótszym czasie i oczywiście jak najlepiej. Na najszybszych i najskuteczniejszych czekały na mecie w Urzędzie Wojewódzkim nagrody.
Było bardzo fajnie, nawet srogi deszcz nikogo nie zniechęcił :)
Grę zorganizował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarowej
środa, 14 maja 2014
poniedziałek, 12 maja 2014
Wystawa "Oblicza Afryki - oblicza życia"
Od soboty, 10 maja 2014, gościmy u nas wystawę pod tytułem "Oblicza Afryki - oblicza życia".
Otwarcie wystawy miało miejsce podczas II Pikniku FAIR TRADE, ale wystawa pozostanie z nami do 16 maja 2014.
W ramach projektu "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę" zaprezentujemy ją dzieciom i młodzieży z sąsiednich szkół.
Dzisiaj, jako pierwsi goście, przybyły do nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 60 - wystawa bardzo im się podobała, mieli mnóstwo pytań, ale też dużą wiedzę na temat Afryki :)
Na zakończenie zwiedzania dzieci otrzymały od nas szablony masek afrykańskich, które pokolorowały już przy swoich stolikach w przedszkolu.
Otwarcie wystawy miało miejsce podczas II Pikniku FAIR TRADE, ale wystawa pozostanie z nami do 16 maja 2014.
W ramach projektu "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę" zaprezentujemy ją dzieciom i młodzieży z sąsiednich szkół.
Dzisiaj, jako pierwsi goście, przybyły do nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 60 - wystawa bardzo im się podobała, mieli mnóstwo pytań, ale też dużą wiedzę na temat Afryki :)
Na zakończenie zwiedzania dzieci otrzymały od nas szablony masek afrykańskich, które pokolorowały już przy swoich stolikach w przedszkolu.
sobota, 10 maja 2014
II PIKNIK FAIR TRADE - 2014
II Piknik Fair Trade za nami! Było bardzo różnorodnie - dziękujemy przede wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie pikniku, a także firmom i organizacjom. Przy muzyce świata PUTUMAYO bawiliśmy się świetnie w naszym ogrodzie! Była kawa, herbata, czekolada i suszone owoce FAIR TRADE oraz domowe smakołyki przyniesione przez uczestników na wspólny stół. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałą wystawę "Oblicza Afryki - oblicza życia", która zostanie z nami jeszcze przez tydzień - mamy nadzieję, że tłumnie odwiedzą ją sąsiadujące z nami szkoły! W strefie kreatywnej robiliśmy maski afrykańskie i malowaliśmy buzie, ozdabialiśmy doniczki i sadziliśmy w nich słoneczniki - agenciki. Był bajkowy kącik i wydawnictwo WIKABA oraz prezentacja projektu AQUAPONICS. Strefa elektroniki i ubrań zorganizowane na pikniku w ramach projektu "Zmieniaj nawyki na lesze. Kupuj odpowiedzialnie!" udały się znakomicie!
Dziękujemy, zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć poniżej oraz całej fotorelacji
na naszym profilu na FB
i do zobaczenia za rok :)
czwartek, 8 maja 2014
"Śmieci - kosmiczny problem!" - gra miejska z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK
Dzisiaj rozpoczęliśmy obchody TYGODNIA BIBLIOTEK uczestnicząc, jako wolontariusze w mini-grze miejskiej "Śmieci - kosmiczny problem!"organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicach. Klub reprezentowały: Sonia Jaworska, Karolina Wachowicz i Anna Apriasz. Było super!
Śmieci – kosmiczny problem!:
Śmieci – kosmiczny problem!:
Jak przekazał nam jeden z mieszkańców EKOFANII, aparatura monitorująca
bezpieczeństwo ich planety zarejestrowała niepokojące sygnały – ograniczenie
przejrzystości przestrzeni kosmicznej i obecność drażniących zapachów.
EKOFANIE odkryli, że przyczyną tego jest niewłaściwe postępowanie z odpadami
na Ziemi. Wysłannik kosmitów przybył na Ziemię po to, aby nas przestrzec. Musimy udowodnić, że umiemy radzić
sobie z odpadami! Jeśli się nam to nie uda kosmici z planety EKOFANIA grożą inwazją!!!
Zabierz trzech przyjaciół, namów opiekuna i pomóż nam uchronić Ziemię przez kosmicznym
niebezpieczeństwem!
Przyjdź 8 maja 2014 r. o godz. 10.00, rozwiąż kilka zadań i uratuj naszą planetę!
e-mail: opracowanie@pbw.katowice.pl Na zwycięzców czekają nagrody!
czwartek, 1 maja 2014
II PIKNIK FAIR TRADE - ZAPROSZENIE
Miło nam poinformować, że piknik odbędzie się 10 maja 2014 w sobotę, co nie powinno być zaskoczeniem dla dobrze zorientowanych w temacie, ponieważ właśnie w tym dniu obchodzimy:
Zapraszamy serdecznie na naszą plenerową imprezę oraz na stronę wydarzenia, na której znajdziecie szczegółowe informacje o programie i organizatorach, a także ciekawostki i informacje z ostatniej chwili!
poniedziałek, 31 marca 2014
II PIKNIK FAIR TRADE 2014 - przygotowania
10 maja 2014 w sobotę
zapraszamy Was na
II PIKNIK FAIR TRADE,
który tym razem odbędzie się w dzielnicy BUROWIEC na terenie Zespołu Szkół Handlowych przy ul. Hallera 60.
Tegoroczny piknik odbędzie się pod hasłem i w ramach projektu:
"Zmieniaj nawyki na lepsze.
Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę!"
Wygląda to bardzo interesująco :) Poniżej kilka fotek z naszej burzy mózgów:
środa, 12 marca 2014
Zachęcamy do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego!
Karolina Dudek i Agata Fręsko biorą aktywnie udział w projekcie VOTE HUNTER - Młodzi ambasadorzy Unii Europejskiej.
Brały udział w debatach europejskich, przygotowały prezentację dla młodzieży ze śląskich szkół oraz wykonały swoje zdjęcia, zachęcające do głosowania w wyborach.
Można także głosować na nie w konkursie, klikając "lubię to" pod zdjęciem:
Subskrybuj:
Posty (Atom)
























