wtorek, 26 maja 2015

Międzyszkolna Sesja Naukowa "Jedz, zakFITnij i bądź fair!"

W dniu 26 maja 2015 nasze klubowiczki na zaproszenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu, wygłosiły prelekcję podczas VII Międzyszkolnej Sesji Naukowej na temat: "Jak zostać szkołą przyjazną Fair Trade".



sobota, 16 maja 2015

Gra terenowa "WEHIKUŁ CZASU" SZOPIENICE-BUROWIEC i piknik szkolny

16 maja 2015 w sobotę gościliśmy u nas Grę Terenową "Wehikuł czasu", której byliśmy współorganizatorem. Jednocześnie otworzyliśmy szkołę dla mieszkańców dzielnicy. Promowaliśmy Sprawiedliwy Handel: zadanie praktyczne dla drużyn startujących w grze (ułożyć tematyczny fragment obrazka na boisku lub rozwiązać krzyżówkę z hasłem - FAIR TRADE oczwiście), częstowaliśmy kawą i herbatą oraz przekąskami Fair Trade, była zbiórka makulatury i elektrośmieci oraz zabawy dla dzieci na boisku i w ogrodzie Emotikon smile Pogoda dopisała, goście również - zapraszamy znowu na piknik za rok!
Kilka zdjęć poniżej, a więcej fotek znajdziecie:





czwartek, 14 maja 2015

Warsztaty "Jak przygotować i przeprowadzić kampanię na rzecz zmiany"


Dziś grupa uczniów miała okazję wziąć udział w 3-godzinnych warsztatach w ramach projektu "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie!". Dowiedzieliśmy się jak działać, żeby coś zmienić, czy zmiany są możliwe i jak planować kampanię na rzecz zmiany. Dziękujemy Pani Magdzie za motywację do działania! 








sobota, 9 maja 2015

III Piknik Fair Trade 2015 - Śniadanie na trawie, Park Śląski

Dziś obchodziliśmy WORLD FAIR TRADE DAY w Parku Śląskim świętując podczas III edycji Pikniku Fair Trade - Śniadania na trawie. Pogoda dopisała fantastycznie, goście stawili się tłumnie. Był poczęstunek Fair Trade i akcja informacyjno - promocyjna ze zdjęciami dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Sprawiedliwego Handlu, zabawy kreatywne dzięki naszym wolontariuszom, podsumowanie konkursu plastycznego "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie!" dla gimnazjów i wręczenie nagród dla laureatów. Powstał też film z Pikniku, który niebawem będziemy mogli Wam zaprezentować. 






środa, 1 kwietnia 2015

Tytuł "Szkoły przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu" - uroczyste wręczenie

To nie Prima Aprilis! 
W dniu 01.04.2015 na sesji Rady Miasta w Katowicach otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu". Serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Makulskiego za wspaniałe wystąpienie podczas tej sesji. Od tej pory trzymamy kciuki za miasto Katowice, które mamy nadzieję, niedługo dołączy do grona miast FAIR TRADE. Zapraszamy do wysłuchania relacji audio z wystąpienia od 1:06:00 do 1:22:00: http://bip.um.katowice.pl/dokumenty/2015/4/1/1427894138.mp3

Fotorelacja:







piątek, 27 lutego 2015

27.02.2015 obchodziliśmy III urodziny Klubu Młodzieżowego "suppPORT". Był poczęstunek Fair Trade - kawa i herbata oraz pyszne ciasta domowe, za które dziękujemy Agnieszce Pniewskiej, Karolinie Wachowicz, Pani pedagog Dorocie Ulaczyk. Świętowaliśmy na wszystkich przerwach, a atrakcją urodzin było SWAP PARTY. Można było wymienić ubrania, książki i zabawki. Postanowiliśmy, że SWAP PARTY będą się odbywać co miesiąc zawsze w ostatnim dniu miesiąca. Kolejne SWAP PARTY już 31.03.2015 we wtorek! Zapraszamy i czekamy na chętnych, którzy chcieliby się pochwalić swoimi wypiekami!














niedziela, 25 stycznia 2015

POLICHROM ...???

Nowa gra - nowe wyzwanie.


Brzmi interesująco, intrygująco???

Niebawem wszystko się wyjaśni, przystępujemy do zabawy z Regionalnym Centrum Wolontariatu :)