piątek, 12 czerwca 2015

"Wesołe boisko" 2015 - gry i zabawy dla przedszkolaków z Przedszkola nr 60


W tym roku tematem przewodnim naszych gier i zabaw dla przedszkolaków z Przedszkola nr 60 były kolory i kolorowy świat wokół nas. Pogoda dopisała już 8 rok z rzędu 
Emotikon smile
 Słońce też bawiło się z nami! Były śnieżne białe ślady, bieg różowego kelnera, czarne jagodowe kubeczki, sadziliśmy żółte słoneczniki, był rzut pomarańczą, podróż na drugą stronę tęczy, zbieraliśmy brązowe grzyby pochowane w trawie, pomagaliśmy fruwać niebieskiemu balonikowi, rzucaliśmy szarymi kamieniami na odległość, braliśmy udział w wyścigu czerwonych duszków, powstał wielki zielony ogórek na naszym boisku, byliśmy złotymi rybkami, które uciekały przed rekinami, spotkaliśmy fioletową krowę 
Emotikon smile
 Dziękujemy wszystkim wolontariuszom - byliście jak zawsze wspaniali!







środa, 10 czerwca 2015

Kampania młodzieżowa z wizytą w Urzędzie Miasta Katowice

10 czerwca 2015 grupa liderów kampanii młodzieżowej udała się do Urzędu Miasta na zaproszenie przewodniczącej Komisji Edukacji.
Spotkaliśmy się z przedstawicielami Rady Miasta - radnymi oraz przedstawicielami Wydziału Edukacji oraz innymi ważnymi osobami.
Przedstawiliśmy przygotowaną przez nas prezentację na temat projektu założenia w centrum Katowic szkolnego sklepu z produktami Fair Trade. Mieliśmy jednakowe T-shirty z przygotowanym przez nas pomysłem na logo kampanii, przygotowaliśmy dla urzędników poczęstunek z produktów Fair Trade, przedstawiliśmy wyniki ankiety na temat produktów Fair Trade i ich dostępności, przeprowadzonej przez nas wśród mieszkańców Katowic.
Po prezentacji uczestniczyliśmy w burzliwej dyskusji, padło wiele pytań i odpowiedzi. Prawie godzinna debata zakończyła się złożeniem wniosku o powołanie zespołu do sprawy szkolnego sklepu z produktami Fair Trade.

Czekamy teraz na termin kolejnego spotkania z urzędnikami - trzymajcie za nas kciuki!









czwartek, 28 maja 2015

Kampania na rzecz sklepu Fair Trade - spotkanie klubu

Przygotowania do spotkania z Komisją Edukacji w Urzędzie Miasta w Katowicach.
Dziś na spotkaniu Klubu udało nam się ustalić najbliższe działania i podzielić obowiązki:
- ustaliliśmy wstępnie hasło na koszulki: ZACZNIJ DZIAŁAĆ - WYBIERZ FAIR TRADE. KAMPANIA NA RZECZ SKLEPU SZKOLNEGO W KATOWICACH. Kolor - wstępnie czarny, ale jeszcze można negocjować :)
- odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji: Kamil Indyka, Paulina i Patrycja - konsultacje od dziś przez internet - trwają :)
- odpowiedzialne za ankiety: Patrycja KubicaKlaudia Niedopytalska i Sonia Jaworska - spotkanie w sprawie pytań do ankiety: w piątek 28 maja 10:30 w klubie.
- czytamy mini przewodnik dla uczestników kampanii promocyjnych na rzecz Sprawiedliwego Handlu - każdy otrzymał.

Kolejne spotkanie w poniedziałek w klubie - będziemy przy okazji świętować Dzień Dziecka!





wtorek, 26 maja 2015

Międzyszkolna Sesja Naukowa "Jedz, zakFITnij i bądź fair!"

W dniu 26 maja 2015 nasze klubowiczki na zaproszenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu, wygłosiły prelekcję podczas VII Międzyszkolnej Sesji Naukowej na temat: "Jak zostać szkołą przyjazną Fair Trade".



sobota, 16 maja 2015

Gra terenowa "WEHIKUŁ CZASU" SZOPIENICE-BUROWIEC i piknik szkolny

16 maja 2015 w sobotę gościliśmy u nas Grę Terenową "Wehikuł czasu", której byliśmy współorganizatorem. Jednocześnie otworzyliśmy szkołę dla mieszkańców dzielnicy. Promowaliśmy Sprawiedliwy Handel: zadanie praktyczne dla drużyn startujących w grze (ułożyć tematyczny fragment obrazka na boisku lub rozwiązać krzyżówkę z hasłem - FAIR TRADE oczwiście), częstowaliśmy kawą i herbatą oraz przekąskami Fair Trade, była zbiórka makulatury i elektrośmieci oraz zabawy dla dzieci na boisku i w ogrodzie Emotikon smile Pogoda dopisała, goście również - zapraszamy znowu na piknik za rok!
Kilka zdjęć poniżej, a więcej fotek znajdziecie:





czwartek, 14 maja 2015

Warsztaty "Jak przygotować i przeprowadzić kampanię na rzecz zmiany"


Dziś grupa uczniów miała okazję wziąć udział w 3-godzinnych warsztatach w ramach projektu "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie!". Dowiedzieliśmy się jak działać, żeby coś zmienić, czy zmiany są możliwe i jak planować kampanię na rzecz zmiany. Dziękujemy Pani Magdzie za motywację do działania! 








sobota, 9 maja 2015

III Piknik Fair Trade 2015 - Śniadanie na trawie, Park Śląski

Dziś obchodziliśmy WORLD FAIR TRADE DAY w Parku Śląskim świętując podczas III edycji Pikniku Fair Trade - Śniadania na trawie. Pogoda dopisała fantastycznie, goście stawili się tłumnie. Był poczęstunek Fair Trade i akcja informacyjno - promocyjna ze zdjęciami dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Sprawiedliwego Handlu, zabawy kreatywne dzięki naszym wolontariuszom, podsumowanie konkursu plastycznego "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie!" dla gimnazjów i wręczenie nagród dla laureatów. Powstał też film z Pikniku, który niebawem będziemy mogli Wam zaprezentować.