piątek, 22 kwietnia 2016

Dzień Ziemi 2016 w Krakowie na Grze Miejskiej FAIR TRAIN

22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi w Krakowie biorąc udział w Grze Miejskiej FAIR TRAIN zorganizowanej przez VIII LO oraz Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Gra została przygotowana na podstawie pomysłu oraz materiałów udostępnianych przez naszą szkołę, które powstały podczas realizacji naszych 5 edycji Gry Miejskiej FAIR TRAIN w Katowicach. Bawiliśmy sie świetnie, dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawych rzeczy. No i drużyna w składzie: Aneta Skrzypek, Kamil Indyka oraz Dobrosława Egner zdobyła 2 miejsce!



































środa, 20 kwietnia 2016

sobota, 16 kwietnia 2016

Wycieczka w Beskidy

W sobotę, 16 kwietnia 2016 klasa 4T wybrała sie na ostatnią wycieczkę klasową. Opłakiwała fakt, że zostały już tylko 2 tygodnie szkoły, że nie bedą juz klasą  Wycieczka jednak była bardzo udana, pogoda dopisała, wróciliśmy zmęczeni - niektórych nawet trzeba było nieść! Postanowiliśmy, że następną wycieczką w góry będzie RAJD ABSOLWENTA.
Co Wy na to? Kto chętny?








niedziela, 10 kwietnia 2016

"Jak zmieniać świat na lepsze?" - film z wywiadami z Gry Miejskiej FAIR TRAIN 2015

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał podczas V edycji Gry Miejskiej "Fair Train" 2015 dzięki zaangażowaniu partnerskiej Szkoły - GIMNAZJUM NR 2 w Katowicach.
Wywiadów udzielili uczestnicy gry.

Tu obejrzysz film:
JAK ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZE?

piątek, 18 marca 2016

Festiwal SPRAWIEDLIWEGO HANDLU w Wodzisławiu Śląskim

W dniu 18.03.2016 gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Bardzo cieszymy się, że udało nam się zarazić ideą Fair Trade kolejną szkołę! Wzięliśmy udział w wykładzie na temat Sprawiedliwego Handlu, podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami i pomysłami na działania. Następnie była burza mózgów i planowanie działań oraz warsztaty przygotowane przez młodzież: w poszukiwaniu plantacji herbaty, kto i ile zarabia na herbacie, jak reklamować produkty Fair Trade i dlaczego? Przygotowaliśmy również Swap Party oraz warsztaty robienia bransoletek ze starych Tshirtów. Całość dopełniła degustacja herbaty, przygotowana przez uczniów "Ekonomika". Kolejne spotkanie w Katowicach już niebawem.

















poniedziałek, 30 listopada 2015

Andrzejki

Andrzejki w tym roku były bardzo udane. 
Każdy mógł sobie powróżyć dowolnym sposobem. 
Kolejny rok nie ma już dla nas tajemnic!