poniedziałek, 25 czerwca 2012

XII Szczyt Młodzieży Trójkąta Weimarskiego !

Nasza klubowiczka Karolina Dudek, zakwalifikowała się do udziału w XII Szczycie Młodzieży Trójkąta Weimarskiego !
Więcej informacji i zdjęć znajdziecie tutaj: http://www.haus.pl/aktualnosci-79.html
Gratulujemy.

poniedziałek, 18 czerwca 2012

Turniej Petanque.

"Kto nie próbuje ten nie wie jak smakuje sukces"
Grzegorz Wójtowicz

Klubowiczki: Agata Fręsko, Marta Piekorz i Dobrosława Egner - opiekun wzięły dziś udział
w Szóstym Turnieju Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.
AGATA FRĘSKO ZDOBYŁA IV MIEJSCE !!!!
Gratulujemy wspaniałego wyniku (startowało prawie 60 zawodników) - życzymy w kolejnym turnieju wygranej.




środa, 13 czerwca 2012

Gry i zabawy "WESOŁE BOISKO"

Przecież wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi.
(Ale niewielu z nich pamięta o tym).
Antoine de Saint-Exupery

4 czerwca odbyły się na naszym boisku gry i zabawy dla przedszkolaków. Już po raz 5 !!!
Dzieci w pięcioosobowych grupach wykonywały zadania i zbierały punkty ( oczywiście wszyscy wygrali;-) 













Na zakończenie ułożyliśmy obrazek z plastikowych zakrętek.




Rozstrzygnięty został konkurs na nazwę imprezy. Wygrał przedszkolak Dawid Wolszczak. Zaproponował nazwę „Wesołe boisko”



I jeszcze zatańczyliśmy MAKARENE. Instruktorami byli nasi koledzy, którzy stanęli na wysokości zadania.
Pozdrawiamy.

niedziela, 3 czerwca 2012

Byliśmy tam.

Im więcej posiadamy radości, tym doskonalsi jesteśmy.
B. Spinoza

W dniach 2 i 3 czerwca pomagałyśmy jako wolontariuszki przy Małym Euro 2012.
Były piłkarskie emocje, świetna zabawa i spotkania z gwiazdami. Otrzymałyśmy podziękowania za pomoc od Domu Aniołów Stróżów.
Pozdrawiamy!
Wanda Czarniak, 
Klaudia Hirse, 
Angelika Finkas, 
Dominika Zawierucha,
Agnieszka Nowicka, 
Patrycji  Wieczorek,
Marta Dreszer.
Była z nami Pani Dobrosława Egner ;-)







Młodzież razem dla świata.

W dniach 30 maja - 01 czerwca nasza reprezentacja: Agata Fręsko, Aneta Gawęda i Karlina Dudek  brała udział w konferencji dla szkół, które uczestniczą w projektach Polskiej Akcji Humanitarnej "Młodzież razem dla świata". W pierwszym dniu udało nam się trochę pozwiedzać Warszawę.




Później była konferencja - targi, warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi i debata.
Głównym tematem konferencji będą zmiany klimatyczne.
Spotkanie szkół, które zaangażowane były w rozmaite działania z zakresu edukacji globalnej, pozwoli na szeroką wymianę wiedzy i doświadczenia nie tylko na temat samej edukacji globalnej, ale także na temat tego, jak skutecznie organizować szkolne projekty i angażować młodzież do wspólnego działania.

sobota, 26 maja 2012

Szkolne Koło Fair Trade.

W dniu 11 maja 2012 z okazji Dnia Sprawiedliwego Handlu  w ramach działalności Młodzieżowego Klubu SUPPORT powstało Szkolne Koło FAIR TRADE.
W działaniach koła będzie uczestniczyć Młodzież Zespołu Szkół Handlowych. Pierwsze przewidziane działania:
- realizacja projektu Leonardo da Vinci pod tytułem „Idea sprawiedliwego handlu i sprzedaż produktów regionalnych w kształceniu odpowiedzialnego handlowca”
- realizacja projektu „Zapach lepszego świata w mojej filiżance kawy” – otwarcie w Katowicach szkolnego sklepu z produktami sprawiedliwego handlu
- współpraca z wolontariuszami EVS od września 2012, którzy będą naszymi gośćmi i będą uczestniczyć w realizacji powyższych projektów
- prowadzenie warsztatów tematycznych w zakresie sprawiedliwego handlu dla szkół gimnazjalnych w ramach Programu „Szkoła Globalna działa lokalnie”. Tematy warsztatów:
                1. „Świadomy i odpowiedzialny konsument – mniej, mądrzej, lepiej!”
                2. „Fair trade – co możemy zrobić, żeby handel był sprawiedliwszy?”

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji .