„Jesteśmy złapani w sieć wzajemności, z której nie można uciec, włożeni w jeden worek przeznaczenia. Cokolwiek dotyka kogoś bezpośrednio, wpływa na nas pośrednio. Zostaliśmy stworzeni do życia razem z powodu współzależnej konstrukcji rzeczywistości. Czy pomyślałeś kiedyś, że nie możesz wyjść rano do pracy bez bycia zależnym od większości świata? No właśnie, czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Skąd pochodzi kawa w twoim kubku? Skąd się wzięła gąbka? Jakim cudem trafił na twój stół bananowy jogurt? I zanim skończysz śniadanie, już zależałeś od ponad połowy świata”.
Martin Luthera King fragment „Kazania wigilijnego”1967 r.
Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole rusza już w poniedziałek. Rozpoczynamy Grą Miejską Fair Train.
Cieszymy się, że tak wiele osób i organizacji popiera idee gry, że tak wielu osobom nie jest obojętne dobro naszego wspólnego świata. Dziękujemy za otwartość i ogromną przychylność ze strony tak dużej ilości partnerów.
sobota, 17 listopada 2012
czwartek, 8 listopada 2012
ORGANIZACJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
A. Einsein
W dniu 29.10.2012 r. w siedzibie Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu przy ul. Warszawskiej 19 w Katowicach zebrała się kapituła KONKURSU
W związku z tym odbierzemy wyróżnienie dla organizacji, jakim jest certyfikat "ORGANIZACJI PRZYJAZNEJ WOLONTARIUSZOM" w trakcie tegorocznej Śląskiej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 4 grudnia w Kinoteatrze RIALTO W Katowicach.”
Z wielką przyjemnością informujem, iż nasza kandydatka na Wolontariusza Roku 2012 otrzymała najwyższą liczbę punktów i tym samym zajęła I miejsce!
A jest nią: ANGELIKA FINKAS
W związku z tym: Angelika otrzyma statuetkę Wolontariusza Roku 2012 w trakcie tegorocznej Śląskiej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 4 grudnia w Kinoteatrze RIALTO W Katowicach.
Ponadto zgłoszenie kandydatury Angeliki zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego i zostało wysłane do Centrum Wolontariatu w Warszawie, gdzie jej kandydatura zostanie oceniona przez ogólnopolską kapitułę.
Trzymamy kciuki!!!
A. Einsein
W dniu 29.10.2012 r. w siedzibie Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu przy ul. Warszawskiej 19 w Katowicach zebrała się kapituła KONKURSU
"ORGANIZACJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM".
Nasza kandydatura przeszła pozytywnie ocenę formalną!W związku z tym odbierzemy wyróżnienie dla organizacji, jakim jest certyfikat "ORGANIZACJI PRZYJAZNEJ WOLONTARIUSZOM" w trakcie tegorocznej Śląskiej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 4 grudnia w Kinoteatrze RIALTO W Katowicach.”
Z wielką przyjemnością informujem, iż nasza kandydatka na Wolontariusza Roku 2012 otrzymała najwyższą liczbę punktów i tym samym zajęła I miejsce!
A jest nią: ANGELIKA FINKAS
W związku z tym: Angelika otrzyma statuetkę Wolontariusza Roku 2012 w trakcie tegorocznej Śląskiej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 4 grudnia w Kinoteatrze RIALTO W Katowicach.
Ponadto zgłoszenie kandydatury Angeliki zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego i zostało wysłane do Centrum Wolontariatu w Warszawie, gdzie jej kandydatura zostanie oceniona przez ogólnopolską kapitułę.
Trzymamy kciuki!!!
środa, 7 listopada 2012
Warsztaty "Team building"
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.442291589164118.106244.118815524845061&type=1
środa, 31 października 2012
Uwaga warsztaty !
Klub Młodzieżowy SUPPORT zaprasza chętnych na szkolenia/ zajęcia warsztatowe:
· 20 listopada od 8.30 będą warsztaty z trenerem z Polskiej Akcji Humanitarnej. Temat: dostęp do wody pitnej i żywności.
· 6 listopada we wtorek od 14.00- 16.00 - warsztaty dla wolontariuszy. Organizator: Centrum Wolontariatu w Katowicach. Temat: budowanie zespołu.
· 22 listopada w czwartek od 9.00 – 11.00 warsztaty dla wolontariuszy. Organizator: Centrum Wolontariatu w Katowicach. Temat: budowanie wizerunku organizacji.
Zapisy: w poniedziałek 5 listopada 2012 od 10.30 w klubie u wolontariuszy: Zori, Balbiny i Alka.
Ilość miejsc ograniczona, w przypadku dużej ilości chętnych przeprowadzimy rekrutację.
Udział w warsztatach punktowany do praktyk w Hiszpanii.
sobota, 27 października 2012
II edycja Gry Miejskiej FAIR TRAIN 2012.
Wielkimi krokami zbliża się II edycja Gry Miejskiej FAIR TRAIN 2012 i Tydzień Edukacji Globalnej.
To już 19 listopada - w poniedziałek. Zapraszamy do udziału.
Pamiętacie jak było w zeszłym roku?
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.261591503900795.67619.118815524845061&type=3
To już 19 listopada - w poniedziałek. Zapraszamy do udziału.
Pamiętacie jak było w zeszłym roku?
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.261591503900795.67619.118815524845061&type=3
III miejsce w I Rajdzie Sportowo-Rekreacyjnym PRZEGIBEK 2012
23 października nasza reprezentacja wzięła udział w I Sportowo-Rekreacyjnym Rajdzie Górskim Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego.
Wędrowaliśmy z Soblówki przez Rycerzową do schroniska na Przegibku.
Tam na mecie czekał na nas pyszny ciepły posiłek i herbata oraz atrakcje w postaci rywalizacji sportowej i artystycznej.
NASZA REPREZENTACJA ZAJĘŁA III MIEJSCE!
Bardzo nam się podobało, za rok znowu pojedziemy J
Jesienne bukiety.
Czemu w jesieni zawsze mgły
mroźny wiatr w suchych liściach sepleni
czyż nigdy nikt nie widział róż
kwitnących w jesieni
A. Augustyn
Na warsztatach robiliśmy piękne róże i całe bukiety z jesiennych liści. Sami zobaczcie!!!
mroźny wiatr w suchych liściach sepleni
czyż nigdy nikt nie widział róż
kwitnących w jesieni
A. Augustyn
Na warsztatach robiliśmy piękne róże i całe bukiety z jesiennych liści. Sami zobaczcie!!!
Subskrybuj:
Posty (Atom)















