27.02.2015
obchodziliśmy III urodziny Klubu Młodzieżowego "suppPORT". Był
poczęstunek Fair Trade - kawa i herbata oraz pyszne ciasta domowe, za które
dziękujemy Agnieszce Pniewskiej, Karolinie Wachowicz, Pani pedagog Dorocie
Ulaczyk. Świętowaliśmy na wszystkich przerwach, a atrakcją urodzin było SWAP
PARTY. Można było wymienić ubrania, książki i zabawki. Postanowiliśmy, że SWAP
PARTY będą się odbywać co miesiąc zawsze w ostatnim dniu miesiąca. Kolejne SWAP
PARTY już 31.03.2015 we wtorek! Zapraszamy i czekamy na chętnych, którzy
chcieliby się pochwalić swoimi wypiekami!
piątek, 27 lutego 2015
niedziela, 25 stycznia 2015
POLICHROM ...???
Nowa gra - nowe wyzwanie.
Brzmi interesująco, intrygująco???
Niebawem wszystko się wyjaśni, przystępujemy do zabawy z Regionalnym Centrum Wolontariatu :)
czwartek, 18 grudnia 2014
"Zamień stare na nowe" - warsztaty w DeKato
W ramach projektu:
"Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i
elektronikę." w magicznym miejscu DeKato, nasze ekspertki Aneta i Nicole
uczyły, jak wykonać bransoletki ze starych T-shirtów.
Na warsztatach
powstały także inne cuda: ozdabialiśmy i przerabialiśmy stare koszulki oraz
upiększaliśmy szmaciane torby na zakupy, rozmawiając jednocześnie o
odpowiedzialnej konsumpcji i pomysłach na używanie starych, pozornie
niepotrzebnych rzeczy.
Nabór na warsztaty
ogłosił sklep DeKato na wydarzeniu na FB:
sobota, 6 grudnia 2014
Tytuł "Szkoła Przyjazna Fair Trade" - wniosek
Informujemy z radością, że w tym tygodniu złożona została aplikacja o nadanie Zespołowi Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa w Katowicach. Klub nadal będzie kontynuował działania wspierające Fair Trade w naszej szkole, a poniżej notatka ze strony
"To był dobry tydzień dla #FairTrade w Polsce. Z Zespołu Szkół Handlowych im Bolesława Prusa w Katowicach wpłynął wniosek o nadanie tytułu Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu, a miasto Poznań przysłało wniosek o przedłużenie na kolejne dwa lata tytułu „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”. Oczywiście w przypadku obu podmiotów niczego nie przesądzamy – przesłane raporty muszą najpierw zostać zweryfikowane. Z kolei w przyszłym tygodniu II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu jako druga szkoła w Polsce otrzyma tytuł „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”. I ta sprawa jest jak najbardziej pewna."
"To był dobry tydzień dla #FairTrade w Polsce. Z Zespołu Szkół Handlowych im Bolesława Prusa w Katowicach wpłynął wniosek o nadanie tytułu Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu, a miasto Poznań przysłało wniosek o przedłużenie na kolejne dwa lata tytułu „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”. Oczywiście w przypadku obu podmiotów niczego nie przesądzamy – przesłane raporty muszą najpierw zostać zweryfikowane. Z kolei w przyszłym tygodniu II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu jako druga szkoła w Polsce otrzyma tytuł „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”. I ta sprawa jest jak najbardziej pewna."
Trzymamy kciuki!
piątek, 5 grudnia 2014
MAKE CHOCOLATE FAIR
W dniu 05.12.2014 odbyła się w szkole czekoladowa akcja.
Zbieraliśmy na wszystkich przerwach podpisy pod petycją (więcej info na stronie poniżej)
Było bardzo miło. Piliśmy czekoladę na gorąco, było domowe ciasto i odwiedziny absolwentek.
Chyba częściej będziemy organizować takie akcje!
Zbieraliśmy na wszystkich przerwach podpisy pod petycją (więcej info na stronie poniżej)
Było bardzo miło. Piliśmy czekoladę na gorąco, było domowe ciasto i odwiedziny absolwentek.
Chyba częściej będziemy organizować takie akcje!
Dzień wolontariusza 5 grudnia!
5 grudnia to Dzień
Wolontariusza! W tym dniu spotkaliśmy się z naszymi wolontariuszami EVS
Antkiem, Inmą i Marilią, mogliśmy porozmawiać o tym, jak zostać wolontariuszem,
czy można wyjechać na wolontariat do innego kraju, jak to się robi i jak podoba
się naszym wolontariuszom w Polsce
sobota, 29 listopada 2014
Z cyklu: piszą o nas!
Pojawił się artykuł na temat Gry Miejskiej Fair Train 2014 oraz poprzednich edycji.
Bardzo przychylny i doceniający nasze działania.
Dziękujemy, obiecujemy jeszcze lepszą, przyszłoroczną V edycję!
Bardzo przychylny i doceniający nasze działania.
Dziękujemy, obiecujemy jeszcze lepszą, przyszłoroczną V edycję!
Subskrybuj:
Posty (Atom)












































