20 kwietnia 2016 nasi przedstawiciele gościli w ramach Dnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w siedzibie Radio Piekary. Było bardzo ciekawie :) #DzieńPrzedsiębiorczości
środa, 20 kwietnia 2016
sobota, 16 kwietnia 2016
Wycieczka w Beskidy
W sobotę, 16 kwietnia 2016 klasa 4T wybrała sie na ostatnią wycieczkę klasową. Opłakiwała fakt, że zostały już tylko 2 tygodnie szkoły, że nie bedą juz klasą :( Wycieczka jednak była bardzo udana, pogoda dopisała, wróciliśmy zmęczeni - niektórych nawet trzeba było nieść! Postanowiliśmy, że następną wycieczką w góry będzie RAJD ABSOLWENTA.
Co Wy na to? Kto chętny?
Co Wy na to? Kto chętny?
niedziela, 10 kwietnia 2016
"Jak zmieniać świat na lepsze?" - film z wywiadami z Gry Miejskiej FAIR TRAIN 2015
Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał podczas V edycji Gry Miejskiej "Fair Train" 2015 dzięki zaangażowaniu partnerskiej Szkoły - GIMNAZJUM NR 2 w Katowicach.
Wywiadów udzielili uczestnicy gry.
Tu obejrzysz film:
JAK ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZE?
JAK ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZE?
piątek, 18 marca 2016
Festiwal SPRAWIEDLIWEGO HANDLU w Wodzisławiu Śląskim
W dniu 18.03.2016 gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Bardzo cieszymy się, że udało nam się zarazić ideą Fair Trade kolejną szkołę! Wzięliśmy udział w wykładzie na temat Sprawiedliwego Handlu, podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami i pomysłami na działania. Następnie była burza mózgów i planowanie działań oraz warsztaty przygotowane przez młodzież: w poszukiwaniu plantacji herbaty, kto i ile zarabia na herbacie, jak reklamować produkty Fair Trade i dlaczego? Przygotowaliśmy również Swap Party oraz warsztaty robienia bransoletek ze starych Tshirtów. Całość dopełniła degustacja herbaty, przygotowana przez uczniów "Ekonomika". Kolejne spotkanie w Katowicach już niebawem.
poniedziałek, 30 listopada 2015
Andrzejki
Andrzejki w tym roku były bardzo udane.
Każdy mógł sobie powróżyć dowolnym sposobem.
Kolejny rok nie ma już dla nas tajemnic!
Każdy mógł sobie powróżyć dowolnym sposobem.
Kolejny rok nie ma już dla nas tajemnic!
wtorek, 29 września 2015
Rajd Integracyjny 2015! Mirów - Bobolice
29 września cała szkolna społeczność udała się na Jurę Krakowsko-Częstochowską na kolejny już Raj Integracyjny. Była wspólna wycieczka między ruinami zamków w Mirowie i Bobolicach, pasowanie na ucznia ZSH oraz ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, humory również. Do zobaczenia za rok z nowymi uczniami naszej szkoły!
sobota, 19 września 2015
Święto Burowca 2015
W dniu 19 września 2015 wzięliśmy udział w Święcie Burowca - naszej dzielnicy.
Prezentowaliśmy naszą szkołę, zorganizowaliśmy różne ciekawe zabawy dla najmłodszych i całych rodzin. Dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie!
Subskrybuj:
Posty (Atom)




















































