środa, 20 kwietnia 2016

sobota, 16 kwietnia 2016

Wycieczka w Beskidy

W sobotę, 16 kwietnia 2016 klasa 4T wybrała sie na ostatnią wycieczkę klasową. Opłakiwała fakt, że zostały już tylko 2 tygodnie szkoły, że nie bedą juz klasą  Wycieczka jednak była bardzo udana, pogoda dopisała, wróciliśmy zmęczeni - niektórych nawet trzeba było nieść! Postanowiliśmy, że następną wycieczką w góry będzie RAJD ABSOLWENTA.
Co Wy na to? Kto chętny?








niedziela, 10 kwietnia 2016

"Jak zmieniać świat na lepsze?" - film z wywiadami z Gry Miejskiej FAIR TRAIN 2015

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał podczas V edycji Gry Miejskiej "Fair Train" 2015 dzięki zaangażowaniu partnerskiej Szkoły - GIMNAZJUM NR 2 w Katowicach.
Wywiadów udzielili uczestnicy gry.

Tu obejrzysz film:
JAK ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZE?

piątek, 18 marca 2016

Festiwal SPRAWIEDLIWEGO HANDLU w Wodzisławiu Śląskim

W dniu 18.03.2016 gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Bardzo cieszymy się, że udało nam się zarazić ideą Fair Trade kolejną szkołę! Wzięliśmy udział w wykładzie na temat Sprawiedliwego Handlu, podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami i pomysłami na działania. Następnie była burza mózgów i planowanie działań oraz warsztaty przygotowane przez młodzież: w poszukiwaniu plantacji herbaty, kto i ile zarabia na herbacie, jak reklamować produkty Fair Trade i dlaczego? Przygotowaliśmy również Swap Party oraz warsztaty robienia bransoletek ze starych Tshirtów. Całość dopełniła degustacja herbaty, przygotowana przez uczniów "Ekonomika". Kolejne spotkanie w Katowicach już niebawem.

















poniedziałek, 30 listopada 2015

Andrzejki

Andrzejki w tym roku były bardzo udane. 
Każdy mógł sobie powróżyć dowolnym sposobem. 
Kolejny rok nie ma już dla nas tajemnic!












wtorek, 29 września 2015

Rajd Integracyjny 2015! Mirów - Bobolice

29 września cała szkolna społeczność udała się na Jurę Krakowsko-Częstochowską na kolejny już Raj Integracyjny. Była wspólna wycieczka między ruinami zamków w Mirowie i Bobolicach, pasowanie na ucznia ZSH oraz ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, humory również. Do zobaczenia za rok z nowymi uczniami naszej szkoły!






sobota, 19 września 2015

Święto Burowca 2015

W dniu 19 września 2015 wzięliśmy udział w Święcie Burowca - naszej dzielnicy.
Prezentowaliśmy naszą szkołę, zorganizowaliśmy różne ciekawe zabawy dla najmłodszych i całych rodzin. Dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie!